Obraz symbolizujący pracę nad usługą kadry i płacę w biurze rachunkowym

Kadry i Płace

Usługi księgowe w Warszawie są naszą specjalnością, a w tym zakresie oferujemy profesjonalną obsługę kadry i płace. Nasza wiedza opiera się na solidnym zrozumieniu przepisów prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych, jak również orzecznictwa sądów krajowych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), uzupełnione wieloletnim doświadczeniem w branży.

Optymalizacja wydatków poprzez odpowiednią strategię zatrudnienia jest często niedocenianym aspektem zarządzania firmą. Ważne jest, aby uwzględniać nie tylko obecne potrzeby i profil działalności, ale również plany rozwojowe firmy. Jako eksperci, naszym zadaniem jest świadczenie porad dotyczących wszystkich aspektów związanych z wybraną formą zatrudnienia i pomoc w wyborze najlepszej opcji, dostosowanej do bieżących potrzeb kadrowych.

Zatrudnianie pracowników niesie za sobą szereg obowiązków dla pracodawcy, nałożonych przez przepisy prawa pracy. Nasze biuro rachunkowe czuwa nad prawidłowym

wykonywaniem tych obowiązków, zawsze zgodnie z obowiązującymi terminami i standardami. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na skuteczną obsługę i wsparcie w zakresie prawa pracy i obsługi kadrowo-płacowej, zapewniając naszym klientom spokój umysłu i pewność, że wszystkie aspekty są profesjonalnie zarządzane.

Usługi księgowe zyskiem dla firmy

  • Doradztwo w zakresie prawa pracy oraz prawa ubezpieczeń społecznych
  • Sporządzanie list płac, deklaracji oraz rozliczeń
  • Przygotowywanie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych
  • Przygotowywanie dokumentacji pracowniczej tj. świadectw pracy, zaświadczeń, skierowań na badania medycyny pracy
  • Rejestracja pracodawcy w PFRON oraz przygotowywanie wniosków o dofinansowanie
  • Dokonywanie zgłoszeń do Sanepidu oraz do Państwowej Inspekcji Pracy
  • Reprezentacja przed urzędami oraz dopełnienie wszelkich formalności (ZUS, US, PFRON)

Prawo pracy

Prawo pracy przewiduje szereg instytucji mających za zadanie zapewnić szczególną ochronę praw pracownika. Przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy z ograniczeń oraz obowiązków przewidzianych przez przepisy. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu oraz wybraniem odpowiedniej jej formy warto skonsultować się z doradcą. Fachowa pomoc pozwoli uniknąć uchybień oraz ich poważnych konsekwencji finansowych.

Prawo ubezpieczeń społecznych​

Akty prawne regulujące kwestie ubezpieczeń społecznych odnoszą się do roli pracodawcy jako płatnika składek. Na podstawie stosownych pełnomocnictw nasze biuro rachunkowe dokonuje wszelkich czynności, o których mowa we wspomnianych wyżej aktach. Reprezentując Klientów w kontaktach z ZUS gwarantujemy szybką finalizację spraw. Dzięki temu nasi Klienci nie muszą angażować się w często kłopotliwe oraz czasochłonne dopełnianie formalności, ograniczając się do dostarczenia nam stosownej dokumentacji źródłowej.

Kadry i płace - profesjonalnie

„Szukasz wszechstronnego biura rachunkowego specjalizującego się w obszarze kadry i płace w Warszawie? Nasze biuro rachunkowe oferuje kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kadrami i płacami, dostosowane do specyfiki Twojej firmy. Oferujemy nie tylko profesjonalną obsługę kadrowo-płacową, ale również ekspertyzy i doradztwo w tych obszarach, pomagając w optymalizacji procesów kadrowych i płacowych. Z nami, zarządzanie kadrami i płacami w Twojej firmie stanie się efektywniejsze i bezproblemowe. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej i rozpocznij współpracę z najlepszymi ekspertami w branży.”

Logo Profesjonalnych Księgowych reprezentujące usługi doradztwa podatkowego